نجات كوه سرخ – 11 خرداد 1396


به نام پديد آورنده باشنده ها و باشنده باشکوهي چون کوه سرخ رفسنجان

 

براي کوه سرخ عزيزمان:

 

کوه سرخ نازنين، اين روزها پيشانيت را شکافته اند، گونه هايت را خراشيده اند، و بر پيکرت زخم زده اند و ميهمانان تو در هراسند. ويروس هاي آهني را ديده ايم که بر قامت پاک تو رقص ناموزون و کثيفي دارند.

کوه سرخ عزيز، فردا براي التيام زخم هايت مي آييم. فردا براي پيشاني شکسته ات مي خروشيم. فرياد مي زنيم از تازيانه اي که خورده اي.

مي آييم و دوست داريم گونه هايت را سرخ تر و شاداب تر از هميشه داشته باشيم.

مي آييم تا بهار آينده دوباره کبکان مست و تيهوهاي بي قرار را به خود فرا خواني و آنها بزم خويش را به ميزباني تو برقرار کنند.

مي آييم تا ديگر بار صداي کوبش پاي بره ها و ميش ها و قوچ هاي وحشي را بر دامن پرچين و پرگلت داشته باشي.

دوست داريم که ديگر بار هنگامه ي صعود به قله ات کبکي، بز و ميشي و قوچي را به نظاره بنشينيم و از عطر شکوفه هاي دامنت مست شويم.

کوه سرخ، مي آييم زخم پيشانيت را مرهم نهيم، مي آييم و به ساکنينت دل گرمي دهيم که بره هايشان و جوجه هايشان بهار آينده لانه و کاشانه اي دارند.

به بوته هاي داغ دارت بگو که بهار آينده شکوفه خواهند داد،گل خواهند داد و شميم خوشي را در هوا مي افشانند.

ما مي آييم، با پيامي، نوشته اي، عکسي، فيلمي، نقاشي اي، دل نوشته اي، جلسه اي.

مي آييم دلت آرام باشد. بهار آينده خواهي بود، خواهي خنديد.

بهار آينده ميهمانانت را با بوته هاي سبز تر پذيرايي کن.

ما مي آييم...........

 

کوه سرخ را فروختند.

بله کوه سرخ با 3000 متر ارتفاع از سطح دريا، بالاترين نقطه حوضه آبريز شرقي دشت رفسنجان و دشت زرند، تأمين کننده آب شرب و کشاورزي ده ها روستاي کوچک و بزرگ، زيستگاه کل و بزها و ميش و قوچها و صدها زيستمند ارزشمند و کمياب، لانه کبک هاي خرامان و تمدني به قدمت تاريخ.

 

ميدانيد به چند؟

براساس اطلاعاتي که توسط کميته مردمي نجات کوه سرخ جمع آوري شده، اداره منابع طبيعي بابت تخريب جاده دسترسي به طول چند کيلومتر در خط الرأس کوه سرخ مبلغ بيست و هفت ميليون تومان خسارت گرفته و عرصه را جهت اکتشاف معدن در اختيار سرمايه گذار قرار داده!!!!

کاش ميدانستم قيمت کوه سه شاخ جوپار و لاله زار با 4000 متر ارتفاع از سطح دريا در جداول دولتي چند است؟ سهند و سبلان چند؟ دنا .... دماوند... اين ديو سپيد پاي دربند.... چند؟

کمپين نجات کوه سرخ دره جوز


 

 

 

 ارسال نظر
 
نام :
ایمیل :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :
تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ثبت کد :

 
 

 

كليه حقوق محفوظ و متعلق به اين وب سايت است
Designed by NajvaHost .:. Copyright © 2010-2011