زنجيره انساني جمعه 19 آبان 96 در كوه سرخ


خرداد ماه سال جاري بود که خبر شروع فعاليت اکتشافي يک معدن در ارتفاعات شرقي شهر رفسنجان موسوم به کوه سرخ کام فعالان محيط زيست رفسنجان را تلخ کرد. فعاليت اکتشافي نامبرده در بالاترين نقطه حوزه آبريز شهر رفسنجان و زرند قرار دارد که تقريباً نيمي از آب دشت رفسنجان و زرند و چندين روستاي پرجمعيت را تأمين ميکند و در شرايطي که بحران کم آبي ميرود تا به يک فاجعه زيست محيطي و انساني در اين منطقه تبديل شود، مشخص نيست چگونه يک معدن کاو ميتواند تمام قوانين و ارزيابي هاي زيست محيطي را نديده گرفته و اقدام به تخريب يک زيستگاه ارزشمند گياهي و جانوري و منبع تأمين آب هزارن انسان بنمايد.

در خرداد سال جاري طبيعت دوستان و فعالان محيط زيست رفسنجان يک تجمع اعتراضي به فعاليت اين معدن را در محل فرمانداري شهر زرند ترتيب دادند و از فرماندار زرند خواستند که فعاليت اين معدن را متوقف کند و در پي دستور فرماندار، اين فعاليت متوقف گرديد. تا اينکه هفته پيش دوباره مشاهده شد که معدن شروع به فعاليت کرده که موجب خشم فعالان محيط زيست و ساکنان روستاهاي مجاور گرديد، بطوريکه روز جمعه 19 آبان ماه 96 در پي اعلام صعود مشترک در حمايت از منطقه کوه سرخ رفسنجان بيش از 200 نفر اقدام به صعود کوه سرخ از مسير تخريب شده نمودند و با تشکيل زنجيره انساني خواستار توقف اين فعاليت مخرب شدند و در مسير بازگشت، جاده احداث شده را به نشانه اعتراض با سنگ مسدود کردند.

  ارسال نظر
 
نام :
ایمیل :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :
تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ثبت کد :

 
 

 

كليه حقوق محفوظ و متعلق به اين وب سايت است
Designed by NajvaHost .:. Copyright © 2010-2011